Zobacz koniecznie

Miracle on BroadwayMiracle on Broadway Wczorajszej nocy, 16 grudnia, odbył się zapowiadany koncert Miracle on Broadway. 2-godzinny charytatywny koncert w Nashville, organizowany przez Kelly od 2014 roku, wpisał się już w przedświąteczną tradycję. W tym roku na scenie pojawili się m.in. Hunter Hayes, Reba McEntire, Raelynn, czy Kelsea Ballerini. A wśród licznych świątecznych...

Czytaj dalej

Nominacja do nagród Grammy!Nominacja do nagród Grammy! Kolejny rok mija i mamy kolejną nominację dla Kelly Clarkson do nagród Grammy! Pomimo małej przerwy wokalistka została dostrzeżona w nominacjach w wyniku wykonania piosenki "Piece by Piece" w amerykańskim Idolu. W kategorii Best Pop Solo Performance (Najlepszy wytęp solowy w muzyce pop) artystka będzie konkurować z Adele, Beyonce,...

Czytaj dalej

Kontrakt z Atlantic Records!Kontrakt z Atlantic Records! Przez miniony tydzień Kelly, za pośrednictwem Facebooka, wykonywała na żywo (prosto ze swojego domu) covery kilku artystów, których łączyła jedna rzecz. Jaka? Tego dowiedzieliśmy się wczoraj, kiedy piosenkarka miała dla swoich fanów specjalne ogłoszenie. Zarówno Aretha Franklin, Otis Redding, Foreigner i Gnarls Barkley nagrywali...

Czytaj dalej

Kelly została mamą po raz drugi!Kelly została mamą po raz drugi! Z radością informujemy, że 12 kwietnia na świat przyszło drugie dziecko Kelly i Brandona! Chłopiec otrzymał imiona Remington Alexander, a rodzice nie mogliby być bardziej szczęśliwi z powodu jego narodzin. Artystka podzieliła się tą wspaniałą nowiną ze swoimi fanami w czwartek, za pośrednictwem twittera. Gratulujemy rodzicom...

Czytaj dalej

Występ na zakończenie 'Idola'!Występ na zakończenie 'Idola'! W miniony czwartek poznaliśmy zwycięzcę ostatniej edycji programu 'American Idol', którym został Trent Harmon. Finałowy odcinek był w pewnym sensie mini koncertem - na scenie Dolby Theathre wystąpili zwycięzcy i uczestnicy wszystkich poprzednich 14 edycji show. Widzowie mogli podziwiać wspaniałe występy grupowe, solowe, czy duety....

Czytaj dalej

Dobroczynność

MARCH OF DIMES
Organizacja charytatywna pomagająca najmłodszym. Celem organizacji jest poprawa zdrowia dzieci poprzez zapobiegnie przedwczesnym narodzinom, oraz zwalczanie chorób i wad wrodzonych noworodków. Kelly jest związana z ‚March of Dimes’ niemal od początku swojej kariery i pełni rolę ambasadora młodzieży. Gdy tylko może, wspólnie ze swoimi znajomymi, bierze także udział w tzw. ‚marszu dla dzieciaków’. Co roku fani z największego forum Kelly (w ramach prezentu urodzinowego dla piosenkarki) organizują aukcję, z której cały dochód, w jej imieniu, przeznaczają na fundację.

MTV ASIA AID
Pierwotnie miało to być kolejne rozdanie nagród MTV Asia Awards. Całość została jednak przekształcona w wielki charytatywny koncert na rzecz ofiar tsunami, które w grudniu 2004 roku nawiedziło Południowo-Wschodnią Azję zabijając ponad 200 tysięcy ludzi. Koncert odbył się 3 lutego 2005 roku w IMPACT Arenie w Bangkoku, gdzie, prócz Kelly, wystąpiły takie gwiazdy jak: Good Charlotte, Hoobastank, Simple Plan, Jennifer Lopez, czy Sting. Całkowity dochód został przekazany międzynarodowej organizacji Unicef. Występ Kelly możecie zobaczyć na youtube.

REACT NOW
Koncert charytatywny dla ofiar Huraganu Katrina, który w sierpniu 2005 roku nawiedził stany leżące nad Zatoką Meksykańską. Największych zniszczeń huragan dokonał w Nowym Orleanie w stanie Luizjana, powodując zalanie 80% miasta. 10 września w kilku miastach w USA (m.in.Los Angeles, Nashville, Nowy Jork) wystąpiły największe gwiazdy muzyki, a wśród nich m.in.: The Rolling Stones, U2, Sheryl Crow, Pearl Jam, Melissa Etheridge, Elton John, czy Alicia Keys. Kelly zaprezentowała utwór ‚Shelter’ w oryginale wykonywany przez Ray’a LaMontagne (zobacz na youtube). W trakcie koncertu zebrano ok.30 milionów dolarów na ofiary kataklizmu.

THE NASCAR FOUNDATION
W styczniu 2007 roku Kelly podpisała kontrakt z NASCAR (Narodowa Organizacja Wyścigów Samochodów Seryjnych), który obejmował występy podczas wyścigów, spoty reklamowe i udział w akcji charytatywnej. 18 maja artystka pełniła rolę oficjalnego rzecznika i ambasadora czwartej, dorocznej imprezy ‚NASCAR DAY’, podczas której fanów wyścigów zachęca się do wpłacania datków na rzecz fundacji NASCAR. Pieniądze zebrane w trakcie akcji są przeznaczane na pomoc nie tylko ludziom, ale także zwierzętom. Partnerami NASCAR byli wcześniej Red Hot Chili Peppers, czy Lenny Kravitz, jednak kontrakt z Kelly był, jak do tej pory, największy. Warto dodać, że piosenkarka nie wzięła za niego żadnych pieniędzy. Jak powiedziała w jednym z wywiadów: „Ludzie ciągle robią różne rzeczy za pieniądze. Ja mam wystarczająco dużo gotówki. Chodzi o to żeby dać coś z siebie.”
Spot reklamowy z Kelly do obejrzenia na youtube.

IDOL GIVES BACK
Dwudniowa akcja zorganizowana podczas jednego z ogłoszeń wyników 6 edycji programu ‚American Idol’. 24 kwietnia 2007 roku kilkunastu artystów wystąpiło zarówno na scenie ‚Idola’, jak i na deskach Disney Hall w Los Angeles. Celem akcji było zebranie pieniędzy dla najbiedniejszych ludzi w Afryce i Stanach Zjednoczonych. Kelly wystąpiła na scenie wspólnie z Jeffem Beckiem i wykonała utwór Patty Griffin ‚Up To The Mountain’, mimo iż wytwórnia chciała by była to piosenka ‚Never Again’. W ciągu dwóch dni udało się zebrać ok.76 milionów dolarów. Występ Kelly do obejrzenia na youtube.

LIVE EARTH
Seria koncertów charytatywnych, w których brało udział ok.150 gwiazd muzyki rock i pop. Głównym celem akcji było zainteresowanie ludności i instytucji z całego świata problemami związanymi z rosnącą emisją dwutlenku węgla oraz coraz bardziej zagrażającym Ziemi zjawiskiem globalnego ocieplenia. Koncerty odbyły się 7 lipca 2007 roku na 7 kontynentach, w różnych miastach (m.in. Tokio, Sydney, Londyn, Rio de Janeiro, Waszyngton). Szacuje się, że całe przedsięwzięcie, dzięki transmisji satelitarnej zobaczyło ok. 2 miliardów widzów z całego świata, co czyni je jednym z największych w historii. Występy Kelly dostępne w dziale MEDIA, a na youtube wywiad z artystką.

WARRIORS IN PINK
W 2007 roku Kelly dołączyła do kampanii Forda ‚Warriors in Pink’, która walczy z rakiem piersi. Tak naprawdę artystka związała się z tą kampanią drugi raz z rzędu – w 2006 roku część zysków ze sprzedaży biletów na koncerty odbywające się w ramach trasy ‚Addicted Tour’ zasiliło konto organizacji. W 2007 roku Kelly wzięła udział w kampanii reklamowej, gdzie zachęcała kobiety do wykonywania rutynowych badań. Dodatkowo zaprojektowała także specjalny t-shirt, jak również jedyną w swoim rodzaju miniaturę Forda Mustanga, która późnej trafiła na aukcję. Spot reklamowy z udziałem Kelly na youtube.

SALVATION ARMY
Salvation Army z angielskiego oznacza ‚Armię Zbawienia’. Jest to chrześcijańskie wyznanie protestanckie, które słynie ze swojej działalności charytatywnej. Ludzie związani z tym ruchem pomagają osobom w potrzebie prowadząc na całym świecie szpitale, ośrodki dla bezdomnych i uzależnionych, czy domy starców. Na przełomie października i listopada 2007 roku Kelly wzięła udział w kampanii reklamowej, w której zachęcała nie tylko do składania datków, ale również do poświęcenia własnego czasu i pracy w ramach wolontariatu. Artystka wystąpiła także, w Święto Dziękczynienia, w przerwie meczu ligi NFL między Dallas Cowboys a New York Jets. (zobacz: spot reklamowy+koncert, drugi spot reklamowy)

GET SCHOOLED
8-go września 2009 ponad 20 różnych kanałów telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych wyemitowało 30-minutowy program ‘Get Schooled: You Have The Right’, który był częścią akcji mającej uświadomić młodym Amerykanom jak ważna jest edukacja i jakie możliwości daje odpowiednie wykształcenie. Kelly pojawiła się w programie razem ze swoim dyrektorem muzycznym Jasonem Halbertem. Obok nich widzowie mogli zobaczyć także prezydenta Baracka Obamę i osobę odpowiedzialną za pisanie jego przemówień, oraz koszykarza LeBron James’a ze swoją menadżerką. Fragmenty z udziałem Kelly i Jasona do zobaczenia na youtube: część 1, część 2.

EDDIE’S RESCUE RANCH
Organizacja non-profit założona przez Kelly i jej rodzinę na początku 2009 roku. Jej celem jest ratowanie zwierząt, których życie jest zagrożone jak np.: ratowanie koni przed rzezią, czy psów i kotów przed uśpieniem. Do tej pory Kelly przygarnęła pod swój dach kilkanaście koni i psów. Nazwa organizacji pochodzi od imienia jednego z psów piosenkarki – Eddiego (widoczny na zdjęciu) – który kilka lat temu zaginął i nie został odnaleziony.

HOUSES OF HOPE
‘Houses of Hope’ to organizacja non-profit, która bierze pod swoje skrzydła dzieci z Zimbabwe i RPA zarażone wirusem HIV/AIDS, krzywdzone, porzucone i żyjące w skrajnym ubóstwie. Kelly pierwszy raz zetknęła się z tą organizacją w 2009 roku, kiedy to przebywając w Afryce w ramach trasy koncertowej promującej album ‚All I Ever Wanted’ wspólnie z całym swoim zespołem odwiedziła tamtejsze domy dziecka. Od tamtej pory piosenkarka i jej znajomi, co jakiś czas, pokonują tysiące kilometrów by pomóc dzieciakom w Afryce. W grudniu 2010 roku w Nashville odbył się charytatywny koncert, podczas którego wystąpiło kilku artystów, a cały dochód z imprezy i późniejszych aukcji zasilił konto fundacji. Więcej o organizacji na oficjalnej stronie. Filmiki z koncertu znajdziecie na tym kanale youtube.

CHAIN OF CONFIDENCE
Akcja zorganizowana przez firmę Tupperware mająca na celu uhonorowanie kobiet na całym świecie i ich wpływu na życie innych dzięki niezwykłej pewności siebie. ‚Chain of Confidence’ prowadziło również zbiórkę funduszy dla organizacji ‚Boys and Girls Clubs of America’. Kelly współpracowała z firmą Tupperware w połowie 2011 roku. Udzieliła wówczas serii wywiadów, w których tłumaczyła m.in. czym jest dla niej pewność siebie, a także dała prywatny koncert pod hasłem ‚Confide and Conquer’. Wywiady do zobaczenia na naszym kanale yotube. Po media z koncertu odsyłamy pod ten adres.

INNE: Każdego roku Kelly bierze udział w różnych akcjach charytatywnych. Wśród nich są zarówno te mające związek z pomocą innym ludziom, często dzieciom (chorym i potrzebującym, czy niewykształconym), jak i zwierzętom. Do takich organizacji należą m.in.: ‚Muhammad Ali Celebrity Fight Night’, ‚VH1 Save The Music’, ‚Tide Loads of Hope’, ‚Human League Charity’, ‚Andre Agassi Foundation’, ‚Little Kids Rock’, wszelkie koncert poświęcone ofiarom kataklizmów.
Dodatkowo często na aukcjach, z których dochód trafia do organizacji charytatywnych, można znaleźć różne przedmioty podpisane przez Kelly. Przykłady takich przedmiotów poniżej.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

 
<=Powrót